Słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy w WSCKZiU z nauczycielem mgr Ewą Śmiłowską-Muchą złożyły wszystkim paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet i obdarowały słodką laurką, jednocześnie staraliśmy się, aby każda kobieta poczuła się damą.
Słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy w WSCKZiU z nauczycielem mgr Ewą Śmiłowską-Muchą złożyły wszystkim paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet i obdarowały słodką laurką, jednocześnie staraliśmy się, aby każda kobieta poczuła się damą.
![]() |
Dla kogo?
W programie:
Po zdanym egzaminie uczestnicy otrzymują |
Zajęcia będą prowadziły Magdalena Hetnał i Izabela Barcik
Magdalena to pedagożka o specjalizacji oligofrenopedagogiki, trenerka, tutorka, coacherka oraz lektorka j.włoskiego. Mama piątki dzieci podkreślającą, że ta rola to największe życiowe wyzwanie i nieustanne szkolenie. Jej pasją zawodową jest towarzyszenie i wspieranie dzieci, młodzieży i rodziców, nauczycieli i wychowawców w ich drodze komunikowania się i rozwiazywania konfliktów. Pracuje z rodzinami w nurcie systemowym. Od lat związana Ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom specjalnej Troski ADA w Bielsku-Białej. Autorka wielu szkoleń i warsztatów uwrażliwiających na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Jest człowiekiem wielu pasji. Kocha podróże, kulturę włoską, dalekie wyprawy górskie oraz jazdę konną. Swoimi pasjami chętnie inspiruje innych. W Fundacji TDJ jako pedagog współtworzy program Wakacje z Pasją oraz jest tutorką młodzieży. Prowadzi kursy wychowawców i asystentów aby dzieci podczas Wakacji były w najlepszych rękach.
Iza jest osobą bardzo zaangażowaną w swoją pracę z ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi ukraińskimi oraz z osobami z traumą. Ze względu na znajomość kultury rosyjskojęzycznej oraz szkołę, do której obecnie uczęszcza, ( Szkoła Asystentów Międzykulturowych w Bielsku-Białej) wzbogaci szkolenie o wiedzę, przydatną w obecnym czasie.
Zapraszamy!
Uwaga!
Rozpoczął się sezon wspinaczkowy. W związku z tym od 1 czerwca br. zawieszamy działalność ściany wspinaczkowej w niedziele. Przenosimy się w skały.
Zapewniam wszystkich zainteresowanych, że od 1 września 2022 r. ścianka znów będzie otwarta.
Do zobaczenia w skałach i we wrześniu.
Artur Magaj
Kontakt: 606 218 558
05.05.2022 Opiekun Szkolnego Koła PCK Maria Ampuła z Medycznego Studium Zawodowego oraz słuchacze z II roku Opiekunki dziecięcej i I roku Technika farmaceutycznego uczestniczyli w pracach komisji sędziowskiej XXVIII Mistrzostw Ratownictwa Pierwszej Pomocy PCK dla szkół średnich Powiatu Ostrowskiego.
Mistrzostwa odbyły się na terenie Piaski-Szczygliczka.
W dniach 21-23 kwietnia 2022 roku w Łodzi odbyła się XIV Ogólnopolska Konferencja Metodyczno-Naukowo-Przedmiotowa.
Brali w niej udział nauczyciele masażu z naszej szkoły: mgr Tomasz Kuczma, mgr Beata Madej-Dziechciarow, mgr Jacek Pieczyński i mgr Bianka Lis-Jarczak.
Jest to największa w kraju konferencja naukowa w zakresie masażu. Hasło przewodnie brzmiało "Rola masażu we współczesnej medycynie i rehabilitacji pocovidowej".
Mgr Tomasz kuczma i mgr Bianka Lis-Jarczak po raz kolejny w historii konferencji dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc wykład pt. "Masaż medyczny - założenia koncepcji, metodyczne aspekty nauczania".
Po uroczystym rozpoczęciu Konferencji z rąk przewodniczącego komitetu organizacyjnego dra Pawła Piątkowskiego nasza szkoła otrzymała dyplom oraz piękną statuetkę "za wkład w rozwój i popularyzację masażu w Polsce".
Podczas 3 dni Konferencji, nasi nauczyciele mieli możliwość zapoznania się i wysłuchania 25 wykładów, często połączonych z praktycznymi pokazami dotyczącymi masażu.
Konferencji towarzyszyły również warsztaty: Masaż i mobilizacja blizny oraz Masaż Kobido.
Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas wykładów nauczyciele przekażą z dużym zapałem i zaangażowaniem słuchaczom na kierunku technik masażysta.
Z okazji zbliżającej się czwartej rocznicy beatyfikacji błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, Patronki WSCKZiU w Ostrowie Wlkp., uczennice kierunku terapeuta zajęciowy wraz z nauczycielem mgr Ewą Śmiłowską-Muchą przygotowały dla seniorów Dziennego Domu "Senior+" prelekcje, gdzie przedstawiły postać patronki, wskazując na nieznane dotąd fakty z jej życia i działalności społecznej. Seniorzy i pracownicy z dużym skupieniem słuchali wspomnień o błogosławionej pielęgniarce. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali wizerunek z modlitwą do bł. Hanny Chrzanowskiej.